Sienų tapyba ant fasadų

Gru 19, 2015
admin

Sienų tapyba dideliu formatu // tapyba ant fasadų – originalus būdas pagražinti pastato fasadą. Vis tik, dažniausiai šis dekoravimo būdas yra naudojamas kaip reklamos iškabų atmaina.

sienu tapyba, senu dekoravimas, sienu lipdukai, fototapetai

Piešinys ant sulčių spaudyklos pastato. Kretinga

Kokia naudojama technika?
Piešiant didelio formato piešinius ant fasadų, naudoju dažų balionėlius bei įvairaus dydžio volelius. Beveik visada prireikia pastolių (juos galima išsinuomoti).
Kokios yra meninės galimybės?
Tapyba ant fasadų dažnam asocijuojasi su gatvės menu. Tam tikra prasme, taip ir yra. Tai menas, kurį galima pamatyti vaikščiojant gatvėmis. Vis tik, tai ne tas pats, kas grafičiai.
Tapybos ant sienų galimybės nuo tapymo ant fasadų skiriasi tuom, kad, pavyzdžiui, piešiant didelio formato piešinį ant pastato, būtų sunku išgauti „nuotraukos“ efektą ar, kitaip tariant, realizmą.
Klientai, kurie nori piešinių ant pastato fasado, dažniausiai prašo: užrašų/įvairių frazių, animacinių elementų, gamtos motyvų, griežtų ornamentų, įvairių abstrakcijų bei kitokių stilizuotų piešinių.
Kokios yra techninės galimybės?
Techninės piešimo ant fasadų galimybės yra tikrai plačios. Galimi įvairaus dydžio bei sudėtingumo piešiniai. Per savo praktiką, teko piešti išties didelio formato piešinius, iš kurių didžiausias buvo nupieštas per visą penkiaaukščio namo sieną.
Bijau, kad galutinis variantas man nepatiks.
Kiekvieno kliento prašau, kad atsiųstų sienos fotografiją arba nuvykstu nufotografuoti pats. Išsiaiškinu kliento lūkesčius, prašau atsiųsti patinkančių paveikslėlių pavyzdžių. Tuomet nemokamai sumaketuoju vizualizacijas, kad žmogus matytų, kaip piešinys atrodys ant sienos. Mano praktikoje, tai visuomet atbaido baimes, nes gana aiškiai matyti, ko galima tikėtis.
Kiek laiko trunka nupiešti piešinį?
Tai priklauso nuo piešinio sudėtingumo, dydžio bei pastato paskirties. Jei viskas priklauso tik nuo manęs, piešinį galiu nupiešti vos per keletą dienų. Mano praktikoje ne kartą pasitaikė atvejų, kuomet darbo valandomis, piešti nebuvo leidžiama dėl specialios pastato paskirties. Tokiu atveju, darbai gali užtrukti ir ilgėliau.
Ar reikalingas specialius sienos paruošimas ar papildoma technika?
Taip, siena turėtų būti lygi, ištinkuota bei nudažyta (išbaigta).
Taip pat gali gali prireikti pastolių, aukštų kopėčių. Kas tuo pasirūpins, derinu su kiekvienu klientu individualiai.
Ar reikalingi kokie nors leidimai?
Taip, priklausomai nuo pastato, gali prireikti leidimo.
Ką daryti, jei siena įtrūks, bus subraižyta ar kitaip apgadinti dėl kitų kaltės?
Visuomet galiu atvažiuoti ir „sutvarkyti“ apgadintą piešinio vietą.

Sienų tapyba dideliu formatu // tapyba ant fasadų – puikiai tinka visiems, norintiems išskirtinių pastato sienų. Tokio tipo piešiniai ant sienos tinkami tiek norint pagražinti nuosavo namo, garažo, tiek komercinių patalpų sienas. Kaip jau minėjau, šis piešimo būdas dažniausiai naudojamas, kaip reklaminių iškabų atmaina. Aš, 15 metų patirtį turintis dailininkas, esu pagražinęs ne vieną pastato sieną (didžiausias piešinys buvo net per 5 aukštus), tad galite būti tikri, kad piešinys atitiks aukščiausius reikalavimus.

Atliktų darbų pavyzdžius galite peržiūrėti ČIA.

Naujas
Sending
//Susieksiu su Jumis asmeniškai, suteiksiu individualią konsultaciją bei papasakosiu apie kainas.