Sienų tapyba

Gru 20, 2015
admin

Sienų tapyba – populiarus ir daugumai girdėtas sienų apipavidalinimo būdas piešiniais.Turbūt kiekvienas galėtų atsiminti bent keletą pavyzdžių, kur matė sienų tapybą. Ji pritaikoma ir tinkama tiek gražinant namų, tiek darbo vietos, tiek komercinių objektų sienas.

skraidantys medziai, dangus, kalnai, avatar, tailandas

Kokia naudojama technika?
Skirtingi dailininkai naudojas skirtingas technikas. Aš piešiu teptukais, voleliais, naudojuosi aerografu (specialiu aparatu, kuris per vamzdelį pučia dažus ir leidžia išgauti maksimaliai tikslų rezultatą).
Kokios yra meninės galimybės?
Sienų tapyba – kaip ir kitas „gyvas menas“ neturi ribų. Taip yra todėl, kad šis piešimo būdas į procesą įtraukia du gyvus žmones t.y. dailininką ir užsakovą. Vienas fantazuoja, kitas šią fantaziją įgyvendina. Galutinis viso to rezultatas – unikalus, vienetinis piešinys ir namų interjeras, dabar jau turintis meninę vertę.
Derindamas piešinį su klientu, stengiuosi maksimaliai suprasti ir perprasti jo gyvenimo būdą, aiškinuosi patalpos paskirtį, atkreipiu dėmesį į apšvietimą, esamą interjerą, tuomet derinu spalvas (jos turi didelę įtaką nuotaikai, darbingumui, miegui ir kt.), o piešiant, visuomet kviečiu dalyvauti ir užsakovą. Jis gali stebėti ir išsakyti savo pastabas darbų eigoje, tad piešiant tokiu būdu, visuomet galimos korekcijos „esamuoju laiku“.
Esu įsitikinęs, kad sienų tapyba turi kelti tik geras emocijas ir, priklausomai nuo patalpos, įgyvendinti tam tikras funkcijas. Pavyzdžiui, miegamajame – raminti, darbo vietoje – motyvuoti ir įkvėpti, kavinėje – atspindėti įmonės įvaizdį ir pan.

Visuomet stengiuosi žmogui paaiškinti, kaip svarbu pasirinkti tinkamą piešinį, spalvas ir užrašus. Kartais pasitaiko, kad klientas užsispyręs prašo nupiešti piešinį, kuris jaučiu, kad vėliau vargins, kels neigiamas emocijas. Tokiu atveju, jei nepavyksta perkalbėti – užsakymo atsisakau.

Kokios yra techninės galimybės?
Esu plataus profilio dailininkas, todėl galiu nupiešti įvairaus sudėtingumo ir stilistikos piešinius. Skirstau juos į tris rūšis:

  • Nesudėtinga sienų tapyba: užrašai, ornamentai, linijos, įvairios abstrakcijos.
  • Vidutiniškai sudėtinga sienų tapyba: animacija, stilizuoti piešiniai ant sienų.
  • Sudėtinga sienų tapyba: meninis realizmas, 3d sienos bei visi piešiniai, reikalaujantys tikslumo.

Visai neseniai išbandžiau naują sienų dekoravimo būdą. Šis tapymo būdas leidžia sendinti sieną, sulieti spalvas, daryti perėjimus. Tai ypač įdomus sprendimas norintiems išskirtinumo ir prabangos įspūdžio.
Bijau, kad galutinis variantas man nepatiks.
Kiekvieno kliento prašau, kad atsiųstų sienos fotografiją arba nuvykstu nufotografuoti pats. Išsiaiškinu kliento lūkesčius, prašau atsiųsti patinkančių paveikslėlių pavyzdžių. Tuomet nemokamai sumaketuoju vizualizacijas, kad žmogus matytų, kaip tapyba atrodys ant sienos. Mano praktikoje, tai visuomet atbaido baimes, nes gana aiškiai matyti, ko galima tikėtis.
Kiek laiko trunka nupiešti piešinį?
Priklauso nuo piešinio sudėtingumo. Paprastai sudėtingą piešinį ant standartinės 2,5 x 3,5m sienos nupiešiu per dvi dienas.
Ar reikalingas specialius sienos paruošimas?
Galima piešti ant įvairių paviršių, bet gražiausiai piešiniai atrodo ant tvarkingos, lygios, nutinkuotos sienos.
Ar sieną bus galima plauti?
Taip, sieną bus galima plauti drėgna šluoste.
Ar siena nesusibraižys? Ką daryti, jei taip nutiks?
Nesaugoma siena, žinoma, gali susibraižyti. Kol kas nesu girdėjęs tokių nusiskundimų, bet jei taip nutiktų galėčiau atvažiuoti ir piešinį pakoreguoti.

Sienų tapyba – tikrai kokybiškas ir unikalus būdas papuošti savo namų, darbo vietos ar verslo interjerą. Toks sienų dekoravimas yra tinkamas ieškantiems tikros kokybės, išskirtinumo, individualių sprendimų. Sienų tapyba pagražintos sienos didina būsto/patalpos meninę vertę bei atlieka terapinę funkciją (ramina, įkvepia, motyvuoja, skatina susikaupimą ir kt.). Aš, kaip plataus profilio dailininkas, galiu nupiešti kone bet kokio sudėtingumo piešinius, tad siūlau jums sienų tapybą, kuri ne tik džiugins Jūsų akis, bet ir atspindės Jūsų sielą.

Atliktų darbų pavyzdžius galite peržiūrėti ČIA.

Naujas
Sending
//Susieksiu su Jumis asmeniškai, suteiksiu individualią konsultaciją bei papasakosiu apie kainas.